Zabudowa wanny i jej zalety

Jeżeli cenimy sobie aromatyczne kąpiele w wannie i właśnie wannę wybraliśmy do naszej łazienki, po wybraniu jej rodzaju pozostaje nam do wykonania jeszcze zabudowa wanny. Dalszy ciąg prac zależy od tego, czy do obudowania naszej wanny wybraliśmy gotowe obudowy, dostępne w sklepach budowlanych, czy też zdecydowaliśmy się na zrobienie konstrukcji z płyt gipsowych, na które następnie położymy glazurę.



Zabudowa wanny jest świetnym elementem maskującym…

Zabudowa wanny jest świetnym elementem maskującym instalacje doprowadzające i odprowadzające zużytą wodę z wanny. Dodatkowo zabudowa wanny pozwala na dłuższe utrzymanie temperatury wody nalanej do wanny, co ma duże znaczenie zwłaszcza w przypadku wanien emaliowanych, w których woda stygnie dosyć szybko. Ponadto zabudowa wanny może służyć, jako półka na ustawienie kosmetyków kąpielowych, a w przypadku, kiedy posiadamy małe dzieci, może służyć, jako miejsce do ułożenia zabawek kąpielowych, którymi dziecko bawi się podczas kąpieli. Aby uatrakcyjnić naszą łazienkę, możemy na obudowie wanny służącej, jako półka ustawić na przykład kwiatek albo jakąś ciekawą kompozycję. Jeżeli zdecydowaliśmy się już na rodzaj obudowy, pozostaje nam przed montażem sprawdzić szczelność instalacji wodno-kanalizacyjnej wanny, aby w późniejszym czasie nie spotkała nas niemiła niespodzianka.

Powinniśmy również pamiętać o tym, aby zabudowa…

Powinniśmy również pamiętać o tym, aby zabudowa wanny posiadała miejsce, które pozwoli w razie awarii dotrzeć do instalacji, bez konieczności kucia glazury. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku wykonania obudowy z płyt gipsowych.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>